Stránky

pátek 27. listopadu 2015

How to study effectively

Tento týden jsem měla maratón několika testů a tak mě napadlo, že bych se s vámi mohla podělit o tom, jak se učím já, co mi pomáhá si lépe a rychleji zapamatovat látku. Měli by jste mít ale na paměti, že to co pomáhá mě, nemusí pomáhat vám, každý máme jiný druh paměti. To jakou máte si můžete zjistit někde na internetu, myslím, že na to existují nějaké testy. Každopádně tady je teda seznam jak se učím já.

 1. Dostatek spánku - není nic horšího, když se máte celý den učit a jste unavení, proto doporučuji jít brzo spát před takovým dnem, jinak hrozí, že místo učení se budete pořád zívat. 
 2. Vydatná snídaně - na učení potřebujete energii a tu nejvíce získáte právě ráno ze snídaně. A jaka by taková snídaně měla vypadat? Řecký jogurt s ovocem a oříšky vám dodá tolik energie, že se stihnete naučit i to co nemusíte! :D
 3. Správné místo na učení - i to kde se učíte může ovlivnit, jak se bude vaše učení vyvíjet. Rozhodně se neučte v posteli! Mám několikrát vyzkoušení, že místo učení si na chvíli zdřímnete a pak se už nenaučíte vůbec nic. Proto je dobré se učit někde u stolu, když třeba počítáte, aby jste měli okolo sebe spoustu místa. Když jsem doma, tak mi vyhovuje jídelní stůl, kde je spousta místa a nikde mi nezavazí knížky a ostatní věci co mám na svém stole v pokoji. A taky je velice důležité se učit v uklizeném prostředí, protože kdy jindy je uklízení tak super,  než když se máte učit?
 4. Přineste si vše co potřebuje - to znamená, že pokud se jdete učit třeba do kavárny, nebo do parky, neberte si sebou nic kromě učení, co by vás mohlo rozptylovat. 
 5. Podtrhnout a zvýraznit - co rozhodně pomáhá mě si líp zapamatovat látku je když ji mám zvýrazněnou, Tohle je myslím i celkem ověřená metoda, pro toho kdo má zrakovou paměť. Vždycky před tím, než se začnu učit látku nazpaměť si ji přečtu a zvýrazním důležité části.
 6. Papírky - pokud si nemůžu nějaké slovo nebo prostě něco zapamatovat, tak si to napíšu na samo-lepící papírek a přilepím ho někam, kde si ho po celý den budu všímat, takže třeba na poličku, na notebook... 
 7.  Přestávky jsou důležité - a především na oběd, kterým získáte další potřebnou energii a utřídíte si myšlenky. Klidně si pusťte i nějaký seriál na odreagování. 
 8. Druhá fáze učení - po obědě pro mě začíná druhá fáze učení, kdy se toho naučím mnohem víc, dopoledne si spíše jenom látku čtu a odpoledne se ji učím nazpaměť.
 9. Pohodlně se oblečte - žádné rife! Já si dám většinou nějaké tepláky a volné tričko, které mě nikde neškrtí.
 10. Učit se s klidnou hlavou - když mám třeba nějaké těžší období, tak se většinou vůbec nic nenaučím, protože na to stále myslím, proto je důležité všechno tohle hodit za hlavu a říct si, že teď děláte něco pro sebe něco pro svoji budoucnost a nemůžete si dovolit právě teď myslet na nikoho jiného. 


2 komentáře :

 1. Veľmi dobrý článok ! Ja si potrpím na dostatok spánku a dobré jedlo, pretože bez toho mi to vôbec nepáli :D
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat
 2. Mně taky ne, vždycky ráda něco u učení pojídám :D A děkuji!

  OdpovědětVymazat